Nejlepší sportovec roku

Finálová nominace v kategorii dospělí

Jakub Bohdálek judo Judo Sokol Jihlava
Veronika Hlávková zápas SK Jihlava
Petr Karásek freestyle fotbal TJ Sokol Martínkov
Jan Kopecký karate Okinawa Karate
Nejlepší sportovec Nejlepší sportovec / Jakub Bohdálek (Judo Sokol Jihlava / judo)

Talentovaný člen jihlavského Sokola Jakub Bohdálek v loňském roce vybojoval v rodinné bitvě s bratrem Janem titul mistra republiky ve starších žácích ve váze do 34 kg. Dále přispěl výběru Krajského centra talentované mládeže Vysočina k obhajobě prvenství v prestižní rakouské lize Berger Nachwuchscup.

Jakub Bohdálek pravidelně obsazuje stupně vítězů na závodech Českého poháru i na zahraničních turnajích. Cenu v anketě Jihlavských listů O nejlepšího sportovce roku mu předala ředitelka Jihlavských listů Eva Krpálková. Zatímco s ostatními sportovci si moderátor Vlasta Korec popovídal, aniž musel vytasit množství otázek, u malého Jakuba tomu bylo jinak.

Korec se snažil z judisty vydolovat odpovědi, ale dostávalo se mu jen jednoslabičných odpovědí typu ano, ne. Jen na jednou otázku, a to, jestli má nějakou sportovní fanynku, odpověděl s úsměvem: „Mám. Je to mamka, a už jsem se jí i podepsal.“ Na závěr svého pobytu na podiu alespoň na moderátorovi předvedl metodicky jeden z chvatů juda.

sportovec roku     sportovec roku     sportovec roku     sportovec roku

Nejlepší kolektiv roku

Finálová nominace v kategorii Sportovní kolektiv

Hotch-Potch Jihlava (malá dívčí formace junior) tanec
BM Fitness Havlíčkův Brod (kadeti) sportovní aerobic a fitness
TJ Jiskra Havlíčkův Brod (ženy) volejbal
TJ Spartak Velké Meziříčí (junioři) volejbal
Nejlepší kolektiv Nejlepší kolektiv / TJ Jiskra Havlíčkův Brod (ženy) (volejbal)

Obě ceny pro nejlepší kolektivy putovaly do Havlíčkova Brodu. Na prvenství SRC Fanatic navázaly dnes již prvoligové volejbalistky Jiskry, vítězky čtenářské ankety Jihlavských listů. „Za hlasy moc děkujeme,“ řekla kapitánka Eliška Poubová, která doufá, že druhá nejvyšší soutěž bude do budoucna překonána. „Přála bych si, aby se jednou v Brodě hrála extraliga.“

Jak „šéfku“ družstva vnímají spoluhráčky? „Je úžasná kapitánka a samozřejmě nemá žádné chyby,“ „mrkaly“ šibalsky okem další členky sympatického týmu, vzrůstem výrazně převyšující moderátora Korce. „No je vidět, že jste pořádné volejbalistky,“ podotkl dobře naladěný průvodce večera.

V čem tkví tajemství úspěchů havlíčkobrodských žen? „Jsme super kolektiv a dobrá patra, která se umí bavit i mimo volejbal.“

kolektiv roku     kolektiv roku     kolektiv roku     kolektiv roku
©2007 Webrex
TOPlist