Galavečer

Večer ve stylu Neuvěřitelného
světa rekordů

HAVLÍČKŮV BROD – Vysočina zná nejlepší sportovce za rok 2008. Jména vítězů celkem osmi soutěžních kategorií byla odtajněna minulý pátek v havlíčkobrodském Domě kultury Ostrov. Překvapení se nekonalo. Potřetí v řadě zvítězila rychlobruslařka Martina Sáblíková ze Žďáru nad Sázavou.

Loňskou mistryni světa na 5 km a vítězku Světového poháru na dlouhých tratích dali na první místo členové odborné komise i čtenáři Jihlavských listů ve čtenářské anketě. Letos se jich zapojilo do hlasování celkem 8 300. 7 800 jich hlasovalo pomocí internetu, 500 použilo novinový kupon.

7. ročník ankety zavítal po čtyřech letech opět do Havlíčkova Brodu. Tamní sportovci dosáhli v domácím prostředí na stupně vítězů hned třikrát: Michal Šiška se stal nejlepším zdravotně postiženým sportovcem, Zdeněk Kocman nejlepším seniorem a Sportovně relaxační centrum Fanatic nejlepším kolektivem dle hlasování poroty.

Stejně jako v roce 2005 provázela galavečerem dvojice televizních moderátorů Vojtěch Bernatský – Petr Svěcený. Sázka na ostřílené duo se vyplatila. I když styl humoru obou pánů byl chvílemi dost na hraně. Například zápasníkovi Zděnku Kocmanovi řekli, že jeho růžová košile svědčí o jeho orientaci.

Oba průvodci naladili publikum na úsměvnou notu. Slavnostní večer řídili přesně ve stylu televizního pořadu Neuvěřitelný svět rekordů, který před časem moderovali. V praxi to znamenalo pouštění vtipných nahraných videoukázek se sportovní tematikou či předání speciální ceny pro vítěze. Například Michal Šiška obdržel šišku salámu a trenér jihlavských plavců Petr Ryška vodu z bazénu olympionika Michaela Phelpse.

Bernatský se Svěceným dále ukázali publiku, zejména brankářům házené, jak se má správně chytat “sedmička“ (v jejich případě láhev vína) či jaké je správné provedení hvězdy (místo gymnastického cviku nasadil Bernatský černé brýle a podepisoval se fanynkám).

Novinkou Sportovce Vysočiny 2008 bylo vyhlášení ankety dětských pracovníků s mládeží Dospělý kamarád. Veřejnost udělila nejvíce hlasů Františku Popelářovi ze Sboru dobrovolných hasičů Pavlov, členové Rady dětí a mládeže kraje Vysočina vybrali pro změnu Martina Paclíka ze sdružení Javořice, klubu přátel E. T. Setona.

Kulturní vložka připadla “na triko“ hiphopové taneční skupině D-Storm, bubeníkům z Marimba Clubu a nejmenším závodnicím domácího SRC Fanatic. Dále byla k vidění ukázka moderního sportovního karate v podání chotěbořského oddílu. Ladnými křivkami i zpěvem ohromila některé diváky zpěvačka Tereza Kerndlová.

Foto Galavečer

VYHLAŠOVATELÉ

PARTNEŘI

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

©2007 Webrex
TOPlist