Galavečer

Video z galavečeru ke stažení zde: video


Dvojnásobná olympijská vítězka zastínila všechny oceněné

Kraj Vysočina zná nejlepší sportovce loňského roku. Ceny převzali před týdnem na galavečeru v Třebíči

Martina Sáblíková. To bylo nejčastěji skloňované jméno večera. Všichni účastníci slavnostního vyhlášení, diváky počínaje a novináři konče, se těšili, až uvidí dvojnásobnou olympijskou vítězku v rychlobruslení na vlastní oči. Ti šťastnější si odnesli památku v podobě autogramu či společné fotografie.

O nejlepší české rychlobruslařce se po skončení programu vyjádřila fenomenální běžkyně Jarmila Kratochvílová, která byla jedním z hostů večera: „Martina si vyhlášení v příjemném prostředí třebíčského divadla užila. Přestože má mnoho významnějších ocenění, bylo na ní vidět, že má radost i z tohoto regionálního ocenění.“

Královna večera

Podruhé v historii probíhal galavečer Sportovec kraje Vysočina v Městském kulturním středisku Třebíč, divadle Pasáž. Uděleno bylo celkem devět cen. Vítězem odborné ankety a sportovcem roku se stal judista Lukáš Krpálek, odchovanec Sportovního klubu Jihlava, jenž loni obhájil titul juniorského mistra světa. Čtenáři Jihlavských listů, Novin jihlavské radnice, Třebíčských novin a Novin žďárské radnice a posluchači Českého rozhlasu Region a Rádia Vysočina zvolili pomocí novinových kuponů, respektive hlasů na webových stránkách www.sportovecvysociny.cz svoji královnu Martinu Sáblíkovou, která dále získala titul v nové anketě Sportovní osobnost kraje Vysočina. Od olympijských her ve Vancouveru nejsledovanější tuzemská sportovkyně byla hlavní hvězdou programu. „Bude to královna večera,“ špitali si lidé před začátkem akce. A skutečně. Ve chvíli, kdy se objevila s trenérem Petrem Novákem v předsálí, na ni zamířily stovky pohledů.

Sličné křivky

Sportovci domácí Třebíče byli oceněni ve dvou kategoriích. Mladší žáky baseballového týmu Třebíč Nuclears vybrali nejen čtenáři JL jako nejlepší kolektiv, triatlonista a kvadriatlonista Petr Mejzlík bral po roční odmlce trofej senior roku. Roli moderátorky galavečera přijala bývalá televizní moderátorka Jana Adamcová, za svobodna Nováková, jejíž ladné křivky obdivovala hlavně pánská část publika. Její moderátorský projev byl střízlivý. Mnozí přítomní si proto vzpomněli na loňský ročník prošpikovaný humorem dvojice televizních “sporťáků“ Vojtěch Bernatský – Petr Svěcený. Hlavním hostem doprovodného programu byl zpěvák Kamil Střihavka. Publikum se zaposlouchalo do všech jeho písní, známých (Černá růže nebo Woo-doo) i novějších (365). Kromě Střihavky předvedly své umění domácí mažoretky oddílu Cheerladies a gymnastky TeamGym Třebíč.

Foto Galavečer

VYHLAŠOVATELÉ

GENERÁLNÍ PARTNEŘI

PARTNEŘI

©2007 Webrex
TOPlist