Galavečer

Videozáznam z galavečeru zde: video

Ocenění byla předána na zámku v PolnéVysočina zná jména nejlepších sportovců za loňský rok.

Vyhlášení výsledků 9. ročníku ankety Sportovec kraje Vysočina, jejímž vyhlašovatelem jsou Jihlavské listy ve spolupráci s krajem Vysočina, proběhlo minulý čtvrtek v kulturním středisku Zámek Polná.

Odborná porota zvolila sportovcem roku jihlavského kuželkáře Jana Kotyzu. „Vůbec jsem to nečekal. Je to super,“ zářil vítěz spokojeností.

U čtenářů Jihlavských listů, Novin jihlavské radnice, Třebíčských novin, Novin žďárské radnice a posluchačů Českého rozhlasu Region se naopak těšil největší oblibě žďárský judista David Pulkrábek.

Druhý ročník kategorie sportovní osobnost kraje Vysočina opět vyhrála rychlobruslařba Martina Sáblíková.

Dvojnásobná olympijská vítězka byla stejně jako loni hlavním magnetem večera.

Na pódiu sklidila největší aplaus a po skončení programu vyhověla desítkám žádostí o společnou fotografii či podpis. „Děkuji všem divákům v sále za úžasný potlesk,“ vzkázala.

Předáno bylo celkem devět cen.

Politik Pulkrábek

Letos poprvé neprobíhal slavnostní galavečer v jednom z pěti největších měst vysočinského regionu. Agentura Parolaart, organizátor akce, jej umístila na polenský zámek. Nutno dodat, že šlo o změnu k lepšímu.

„Zámecké prostředí vyhlášení slušelo. Vůbec celý večer byl velmi pěkný a povedený. Řečeno sportovní terminologií – zaslouží si zlatou,“ řekla Miroslava Němcová, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, jeden z významných hostů večera.

Publikum v sále se velice těšilo na oblíbeného moderátora Vlastimila Korce, jenž si tentokrát vzal na paškál aktuální dění na politické scéně. „Nebojte se, to není žádný odposlech, ani Věci veřejné,“ reagoval na zvonění mobilního telefonu, které na zlomek vteřiny přerušilo jeho mluvené slovo.

Zmíněného judistu Davida Pulkrábka pro změnu vybídl, zdali by v budoucnu nechtěl zkusit kariéru v politice.

„Já bych to bral, protože judem se neuživím a v politice jsou dobré peníze. Jen bych si tam sedl a nějak bychom to…,“ rozesmál Pulkrábek obecenstvo.

Bomba čelenka a Tesařík

Galavečer nabídl všem jeho účastníkům bohatý doprovodný program. Své umění předvedli tanečníci jihlavské skupiny Hotch Potch, judisté domácí Savady, respektive Sokola Jihlava, a také zástupkyně jihlavského Tanečního studia Essi, jejichž slušivé kostýmy neunikly Korcově pozornosti. „Máš bomba čelenku,“ sdělil moderátor nejmladší člence souboru. Ta se neubránila stydlivému pousmání.

Celkem pět písní zazpíval publiku Richard Tesařík, divadelní herec, tanečník a frontman skupiny Yo Yo Band. Tesařík překvapil výběrem skladeb.

„Je to trochu jiný repertoár, než hrajeme s Yo Yo Bandem, ale snad se vám bude líbit,“ řekl a vystřihl například song Josephine (Chris Rea) či coververzi Pohody od Kabátů.

VYHLAŠOVATELÉ

©2007 Webrex
TOPlist