Galavečer

SPORTOVEC KRAJE VYSOČINA 2011:
„babička“ Holanová a létající kvartet Urban Sence


Slavnostní vyhlášení výsledků 10. ročníku ankety Sportovec Kraje Vysočina (tentokrát za rok 2011), jehož vyhlašovatelem byly Jihlavské listy ve spolupráci s Krajem Vysočina, proběhlo v úterý v Kulturním středisku Zámek Polná.

Odborná komise Kraje Vysočina zvolila sportovní jedničkou loňského roku závodnici na horských kolech Renatu Paulíčkovou z Orientačního klubu Jihlava, která tak navázala na měsíc starý triumf v rámci Sportovce Jihlavska. „Je to pro mě velké překvapení. O to více mě mrzí, že jsem se nemohla vyhlášení zúčastnit,“ řekla.

Na jubilejním desátém ročníku byla odtajněna jména vítězů celkem devíti anket. Sedmi odborných a dvou čtenářských. A právě čtenáři Jihlavských listů, Novin jihlavské radnice, Třebíčských novin a Novin žďárské radnice zvolili svojí hvězdou třebíčského atleta Jiřího Sýkoru. V kategorii kolektivů pak poslali nejvíce hlasů volejbalovým kadetkám Velkého Meziříčí.

Sport pod vysokou sítí měl na nejvyšším stupni vítězů dvojí zastoupení. Vedle novoveselských kadetek byl odměněn také volejbalista Jan Štokr, jehož odborná komise zvolila sportovní osobností Vysočiny.

Dvě ceny putovaly také do sbírky TJ Spartak Třebíč. Na výše zmíněného atleta Jiřího Sýkoru navázal kvadriatlonista a triatlonista Petr Mejzlík – nejlepší senior roku.

Všechny účastníky provedl slavnostním večerem Vlastimil Korec, moderátorská stálice posledních let. Korec zůstal věrný své pověsti a téměř všem hostům na pódiu vykouzlil na rtech úsměv.

Nejvíce si notoval se zpěvačkou Marcelou Holanovou, která se před vystoupením zapomněla v šatně. „Mám šatnu v poschodí a při mém věku už hůř slyším,“ omlouvala se zpěvačka. „Ale no tak. Při jakém věku? Ty naše babičko…,“ žertoval Korec.

Kromě zpívání Marcela Holanová prozradila, že má ke sportu velice kladný vztah. „Třeba ve fotbale fandím Liberci. Věřím, že vyhraje titul.“ To senátor Miloš Vystrčil měl o českém fotbalovém mistrovi jasno. „Když to není Slavia Praha, tak mě to nezajímá,“ rozesmál diváky.

Publikum v sále si pořádně zahřálo ruce potleskem během vystoupení kvarteta členů týmu Urban Sence, kteří představili akrobatický sport parkur. Zjednodušeně řečeno jde o salta, skoky a přemety člověka přes překážky. „Jsou to frajeři. Zkusit to já, už ve vzduchu si zlámu vaz,“ komentoval show jeden z diváků. Dále v programu vystoupily závodnice jihlavských tanečních klubů Street Busters a Hotch Potch.


              

              

VYHLAŠOVATELÉ

©2007 Webrex
TOPlist